Daha doğru bir şekilde bir yetenek temsilcisi olarak bilinen oyuncu ajansı, sahnede, televizyonda veya filmlerde çalışmak için potansiyel adayları belirlemeye çalışan bir eğlence endüstrisi profesyonelidir. “Cast Ajansı” terimi genellikle eğlence endüstrisinde kullanılmaz; bir yetenek temsilcisi, sanatçıları temsil ederken, bir kast direktörü bir projedeki oyuncuların rol almasına yardımcı olur. Temsilci, bağımsız bir temsilci olarak görev yapabilir veya bir yetenek ajansı için çalışabilir. Bu temsilciler, aynı zamanda, çeşitli müşterilere giyim hatları veya reklam kampanyaları için modelleri bulma ve işe alma konusunda yardımcı olan model aracılar olarak da işlev görebilir.

Oyuncu yönetmenleri genellikle yönetmenin sanatsal vizyonuna, oyuncu seçimi aracılığıyla uyan oyuncular bulur.

Oyuncu seçimi ajansı genellikle Cast yönetmenleriyle yakın çalışır. Oyuncu seçimi çağrısı olarak bilinen şeyi başlatanlar bu yönetmenlerdir . Bir Cast ajansı, prodüksiyondaki roller için şovmenleri seçmeye hazırlanan yeni bir üretim aracının duyurusudur. Bir temsilci, bu seçmeler için çağrı bildirimini aldığında, yeni prodüksiyon için haklı olan sanatçıları aramaya başlayacak ve bu sanatçılar için bir seçmeyi güvence altına almaya çalışacaktır.

 

Daha çok yetenek temsilcisi olarak bilinen bir oyuncu ajansı, oyuncuların filmlerde ve diğer eğlencelerde rol bulmasına yardımcı olur.

Bir oyuncu ajansının yetenek avcısından farklı olduğuna dikkat etmek önemlidir . Yetenek avcıları normalde üretim şirketleri için çalışır. Aksine, temsilcinin çok çeşitli performans gösteren müşterileri temsil eden yetenek ajanslarıyla bağlantılı olma olasılığı daha yüksektir.

Bir oyuncu seçimi ajansı, yetenekli oyuncuları tespit etmek ve onları mükemmel rollere yerleştirmekten sorumludur.

Cast Ajansı, bir prodüksiyon için potansiyel yetenekleri belirlerken ve icracıların Cast çağrısına katılmaları için düzenleme yaparken, ajan çok nadiren icracılara Cast çağrılarına eşlik eder. Bunun yerine, oyuncu, yapım yönetmeni ve yapımcı ile ikinci bir seçmeler için gerçek söz veren oyuncuları geri çağıran bir oyuncu yönetmeniyle giriş seviyesi bir seçmeye gider. Böylelikle, Cast Ajansı, oyuncunun önünü açmaya yardımcı olur, ancak eğlence özelliğini üreten ekibin ilgisini ve desteğini güvence altına almak ve proje için işe alınmak, oyuncunun sorumluluğundadır.

Çeşitli eğlence temsilcilerinin rolleri eskiden iyi tanımlanmış olsa da, müşterileri ve oyuncuları, şarkıcıları ve diğer oyuncuları temsil etmeyi seçebilecek genel yetenek temsilcilerine sadece temsilci olarak atıfta bulunmayı seçebilecek genel yetenek temsilcileri için seçme çağrıları almaya odaklanan temsilciler için alışılmadık bir durum değildir. . Her durumda, temsilci, temsilcinin icracı ve prodüksiyon şirketini bir araya getirme çabalarının bir sonucu olarak teminat altına alınan her türlü gerçekleştirme görevi için bir komisyon alır .

Şimdi Ara